General Category > (Yeni Sürüm) V.2023 Perfect Windows Flash Disk - Sipariş Bölümü

Perfect Windows DVD Seti v.2018 ve Flash Disk v.2018

(1/6) > >>

baris7seven:
v.2018 çalışmalarım hazırdır.
Ayrıntılı tanıtım kısa sürede hazırlanıp eklenecektir.
Flash diskler & dvdler alınıp hazırlanması için şimdiden bekleyenler varsa e-posta iletişime geçip siparişlerini verebilirler.
baris7seven@hotmail.com

Öncelikle bilgiler, ardından dvd seti ve flash disk içeriği ekran görüntüleri ile birlikte tanıtım yazısı ve ekliyorum aşağıya:

Fiyatlarda 5 TL artış yapmak durumunda kaldım dolardaki artıştan dolayı maliyet artışıdır.

DVD seti; 50 TL  (Her zamanki gibi 5 dvd'den oluşuyor.)

A.) İlk defa Flash Disk alacaklar için;
   A.1) 64 Gb flash disk + Dvd seti

B.) Daha önce "flash disk" (32gb veya 64gb) almış olanlar için güncel sürüme geçme;
    B.1) Elinizdeki 64 gb flash diskin geri gönderilmesi durumunda; Flash disk yenileme + Dvd seti
    B.2) Aldığınız flash disk 32gb ise sizde kalıyor o artık. Yeni 64gb Flash disk + Dvd seti
    B.3) Aldığınız 64gb flash diski geri göndermek istemezseniz yine aynı şekilde

NOT:

Flash disk olarak 64gb Sandisk Dual USB 3.0 modelini kullanmaktayım.  (Usb 2.0 geriye uyumlu tabi)
Hem normal usb, hem micro usb çıkışları vardır. (Micro usb sayesinde örneğin windows tabletlere de kurulum yapabilirsiniz.)
Klipsi vardır, anahtarlığa asılabilir.
Oldukça seri, hızlı çalışan, ısınmayan bir modeldir.

Öncelikle DVD Seti ile ilgili ayrıntıları yazayım.
5 DVD'den oluşmaktadır.
***NOT; Dvd setindeki Windows 7, 8.1, 10 işletim sistemleri ve WPI program arşivi aynen Flash disk içerisinde de yer almaktadır.

5 DVD içeriği ile  ilgili ayrıntılara geçelim;

1. DVD
Perfect Windows DVD
Bu dvd içeriğinde Perfect Windows XP sürümleri birçok kurulum seçeneği ile bulunmaktadır.
(Önceki sürümle aynıdır esasında, bunda bir değişiklik yapmadım boot menü haricinde. Xp güncellemesi mi kalmış zaten...)
Boot menüde birçok araç ve mini sistem bulunur.

DVD boot - Ana menü;

DVD boot - program ve araçlar menüsü;

DVD boot - diğer seçenekler menüsü;

Windows ortamında çalışan (startcd.exe ile) DVD kolay ulaşım kısayol menüsü;

Dvd içerisindeki klasöre ihtiyaç halinde kullanabileceğiniz şeyler koydum, içeriği;

2. DVD
-Windows 7 - Tüm Sürümler (32 bit ve 64 bit tüm sürümleri bulunur.)
(Starter, Home Basic, Home Premium, Professional, Ultimate, Enterprise, Professional VL.)
-Ocak 2018'e kadar olan güncellemeler entegrelidir.
Bu sayede kurulum sonrası onlarca güncelleme indirme, kurulma süresi ile uğraşmazsınız. Direkt entegre olduğu için ilk kurulum süresini de uzatmaz. 2018 Ocak sonrası çıkacak olan güncellemeler için güncelleme yapabilirsiniz, güncelleme sıkıntısı yoktur.
** Tüm Sistemlerde güncellemeler Microsoft aracı Dsim ile direkt entegredir, kurulum süresini uzatmaz, boyutu şişirmez, bozmaz.
-Kurulum sonunda aktivasyon dahildir. (seçmelidir, HAYIR diyerek kendi orijinal lisansınızı kullanabilirsiniz.)
-UEFI kurulum destekler. 
-32 bit + 64 bit dual Windows 8.1 "boot dosyaları" (ilk kurulumu başlatan) kullanılmıştır, sistem %100 Windows 7'dir. Bu sayede daha iyi boot ve Esd sıkıştırması kullanılabilmiştir.
-Sisteme Esd sıkıştırması uygulanmıştır, bu sayede Dvd'de ve Flash diskte daha az yer kaplar. Dezavantajı ise ilk kurulum sırasında yavaş işlemcili bilgisayarlarda kurulum süresini 1-2 dk uzatabilir o kadar.
-Windows DART dahildir.   (Diagnostics and Recovery Toolset - Tanılama ve Kurtarma Araç Seti)
-Windows 10'a yükseltme bildirimi ve kendi kendine indirmesi saçmalığı devredışı bırakılmıştır.
--Masaüstüne bir klasör gelir, kurulum sonrası dilerseniz kullanabileceğiniz içerikler;

---Dvd içerisine koyduğum klasör içeriği, ihtiyaç halinde el altında bulunsun;

3. DVD
-Windows 8.1 - Pro VL sürümleri. (32 ve 64 bit)
-Sadece Pro sürümleri vardır. VL (Volume Licence) sürümüdür, aktivasyon dahildir, aktivasyonu sorunsuzdur.
-Windows 8.1 Update 3 üzerine 2018 Ocak'a kadar olan güncellemeler entegrelidir.
-UEFI  kurulum desteklidir.
-Windows DART dahildir. (Diagnostics and Recovery Toolset - Tanılama ve Kurtarma Araç Seti)
-Windows 10'a yükseltme bildirimi ve indirmesi devredışı bırakılmıştır.
-Esd sıkıştırma ile dvd'de (ve flash diskte) daha az yer kaplar. (Not: Yavaş işlemcili sistemlerde ilk kurulum süresi 1-2 dk uzayabilir..)
--Masaüstüne bir klasör gelir, kurulum sonrası dilerseniz kullanabileceğiniz içerikler;

4.DVD
-Windows 10 - Tüm Sürümler (32 ve 64 bit)
(Pro, Home, Education, Enterprise, Enterprise LTSB, Home Single Language)
-Windows 10 yeni sürümü Redstone 3 (Kısaca Windows 10.3 diyelim) kullanılmış olup Ocak 2018'e kadar olan güncellemeler entegre edilmiştir.
-Aktivasyon dahildir.
*Öneri; Kendi lisansınızı kullanmak için aldığınız bilgisayar Windows 10 yüklü geldiyse genellikle "Home Single Language" sürümünü seçerek kurmanız gerekir.
 *Sonradan Windows 10'a ücretsiz yükseltme yaptıysanız genelde "Home" sürümünü seçerek kurmanız gerekir.
-UEFI kurulum desteklidir.
-Windows DART dahildir. (Diagnostics and Recovery Toolset - Tanılama ve Kurtarma Araç Seti)
-Esd sıkıştırma ile dvd'de (ve flash diskte) daha az yer kaplar. (Not: Yavaş işlemcili sistemlerde ilk kurulumu 1-2 dk uzatabilir..)

5.DVD
-WPI 2018 (Windows Post Installation) - 200 kadar otomatik kurulum program arşividir. 
-WPI arayüzünün Windows 10 uyumluluğunu artırmak için birkaç ayar yaptım.
-Listeden istediğiniz programları seçerek hepsini birden otomatik olarak (tam sürüm) uğraşmadan kurulum yapabileceğiniz bir arayüzdür.
*Her seferinde kurduğunuz programlar varsa kolayca birkaç ayar ile (txt var açıklama dosyası olarak) her açılışta istediğiniz programların seçili gelmesini sağlayabilirsiniz. Her seferinde seçmekten kurtarır, teknik servisler için önemli olabilir diye belirttim. Ayrıca katılımsız kurulum programları kendiniz güncelleyebilirsiniz, yine içindeki txt açıklama dosyasında anlatımını yapmıştım.
-Kategoriler halinde ve A'dan Z'ye kolay anlaşılır bir menüdür. Programların üzerine geldiğinizde açılan bilgi balonu ile kısa açıklamasını görebilirsiniz.
**Özellikle sık kullanılan programları her hafta güncelliyorum. Aşağıda göreceğiniz listeden daha yeni, güncel olacaktır aldığınız zaman.

WPI kısayol menüsü; (startcd.exe)

Programların listesi;

64 GB Flash Disk içeriği;

Flash Disk - Boot Ana menü;
(Artık Flash diskte Windows PE portabe sürümleri ve Windows XP de var!)

Windows PE sürümleri de var. (içerisinde onlarca ekstra araç ve program entegresi ile)

Daha fazla ve güncel Linux tabanlı işletim sistemleri;

Daha fazla ve daha güncel araçlar;

Seçenekler boot menüsü;

Flash disk windows menüsü. Kısayol ve kolaylık sağlar. (startcd.exe ile çalıştırılır.)

*Yine Windows ortamında flash diski takınca ulaşabileceğiniz otomatik kurulum program arşivi ve otomatik driver (sürücü) kurulum merkezi, Office sürümleri ve birçok ekstra dosyalar, gerekli txt açıklamalar vs bulunmaktadır.

*Flash diskin (Ntfs olmasına rağmen evet) ve DVD'lerin UEFI desteği vardır.

*Flash diskler virüslere karşı büyük oranda koruma sağlayan Autorun.inf ve ayrıca genel yazma koruması ile gelecektir. İçerisindeki tüm dosya ve klasörler korumalıdır yani herhangi bir değişiklik, yazma, silme işlemlerini engeller NTFS dosya sistemi sayesinde. (Sadece "KorumaYok" adlı klasör içerisine dosya yazma silme yapabilirsiniz yazma korumasını kaldırmadıkça.)
%100 koruma sağlamaz her durumda ancak büyük oranda sağlar. Flash disk içerisindeki araç (+usb koruma klasöründen ) ile tek tıkla bu korumayı kaldırabilir veya istediğiniz zaman yeniden aktif edebilirsiniz. Bu çalışmada hemen hemen her şey düşünülmüştür, kullanımı çok basittir ve dvd'den daha pratiktir.

Driver 2018 (sürücü) Yükleme merkezi güncel;
Yeni Snappy arayüzü ile temiz ve reklamsız; daha hızlı ve anlaşılır şekilde tek tıkla tüm sürücüleri kurabilirsiniz.
Sürücü paketleri  günceldir, internet bağlantısı gerekmez. (14 gb toplamda)
Binlerce eski ve yeni donanımları tanır, içeriği çok geniştir.
*Driver paketlerinin yeni sürümleri çıktıkça programın güncelleme özelliği vardır.
(Windows XP, 7, 8, 10, Server dahil tüm sistemleri destekler..)

***NOT: Bu paketin driver paketleri olmayan boş sürümü yani internet bağlantısı gerektiren sürümü DVD içerisinde de vardır.)

WPI 2018; (Otomatik Kurulum program arşivi.) (Her hafta güncellenir.)
(Yukarıda verdiğim dvd içeriği ile birebir aynıdır.)

WPI'daki Office 2003 haricinde flash disk içeriğine özel olarak;
Office 2010 ve Office 2016 dahildir. Bunlar;
Güncellemeler entegreli ve tam sürüm aktive (seçmeli) kurulumlardır. Seçmeli - otomatik kurulum.
*Office 2016 için Microsoft Visio ve Microsoft Project dahildir, kurulumda seçilerek kurulabilirler.

+Ayrıca WPI içerisine ek bir +ekstra klasörüne birçok küçük araç konulmuştur;

+Donanım klasörü içerisinde meraklıları için donanım izleme ve test benchmark vb yazılımlar bulundurur;

Vesaire:
Merhaba setten satın almak istiyorum @baris7seven

kral:
Merhaba setin temini konusunda bilgi

umut kalay:
hocam emeğine sağlık bu kadar ince çalışma bu kadar uygun fiyata gerçekten hakkını fazlasıyla veriyor programlar performansın devamını dilerim selamlar

BUKET YALÇIN:
satın alım yapmak istiyorum, yardımcı olabilir misiniz?

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git