Gönderen Konu: Perfect Windows DVD Seti 2016 V.2 ve Flash Disk 2016 V.2 [32&64 Gb]  (Okunma sayısı 4007 defa)

baris7seven

• Administrator
  • Newbie

** Sunumun tümünü 'mutlaka' okuyun, 10 dakikanızı alacaktır. Almadan önce ve aldıktan sonra işe yarayacak kısa bilgiler vereceğim **

* İtalik yazı ile yazılan yerler meraklısı için ayrıntılardır, anlamayan veya okumayan es geçebilir bu kısımları...

Sonuç olarak sadece Windows 10 değil diğer işletim sistemleri (Xp hariç. 7, 8.1), Driver, Wpi, Linux, boot menü vs... güncelleyip elden geçirdiğim yeni sürüm 2016 V.2 hazırdır. Ayrıntıları aşağıda vereceğim. Öncelikle satın alma için;

Almak isteyenler bilgiler için her zamanki gibi iletişime e-posta ile geçebilirler; baris7seven@hotmail.com

Fiyatlandırma ve Satış;
Fiyatlar ve şartlar eski sürümler ile aynıdır, bir artış yok yine.
Sadece dvd seti veya Flash disk + dvd seti alabilirsiniz.
Flash disk alanlara yanında dvd seti de gönderilecektir. Dvd setini hiç almasam ne olur gibi şeyler sormayın, hediyedir. Bazen lüzum oluyor, hayat kurtarır.

*DVD seti; 45 TL'dir.

Flash disk için A ve B seçeneği olmak üzere 2 seçenek vardır. A seçeneği ilk defa flash disk alacaklar için, B seçeneği daha önce flash disk satın almış olanlar içindir.

A.) İlk defa flash disk alacaklar;
     A.1) 32 gb Flash disk ve dvd seti; 135 TL
     A.2) 64 gb Flash disk ve dvd seti; 165 TL

B.) "Daha önce flash disk satın almış olanlar" listemde olanlar için fiyatlar;    (32-64 gb hangisi olduğu farketmez)
    B.1) Benden almış olduğunuz Flash diski geri gönderiyorsunuz.(başka bir flash disk değil!)  Ben o flash diski yeni sürüm olarak hazırlıyorum ve yeni dvd seti ile birlikte adresinize geri gönderiyorum;45 TL

B.2)Flash diski geri  göndermekle, kargo ile uğraşmak istemiyorsanız veya elinizdeni bozdu/kaybettiyseniz yeni flash diske hazırlayabilirim. Elinizdeki flash disk de iser durur ister formatlayıp başka işleriniz için kullanırsınız. Bu durumda yeni flash diske hazırlarım, flash disk maliyetleri de eklenir ve fiyatlarşu şekilde olur;
*32 gb isterseniz 85 TL
*64 gb isterseniz 110 TL

NOT:

Flash disk olarak Sandisk Ultra Dual USB 3.0 modelini kullanmaktayım.
Hem normal usb hem micro usb çıkışları vardır. (Micro usb sayesinde örneğin windows tabletlere de kurulum yapabilirsiniz.)
Plastiktir ancak mekanizması sağlamdır. Metal klipsi vardır, anahtarlığa asılabilir. (önerilmez)
Söylemeye gerek yok ancak oldukça seri, hızlı çalışan, ısınmayan bir modeldir.

Öncelikle DVD Seti ile ilgili ayrıntıları yazayım.
5 DVD'den oluşmaktadır. (2015 sürüm gibi 7 dvd değildir.)
-Driver (sürücü) dvd'si yoktur yine, sığması imkansız dvd boyutlarına.
-Toolkit Dvd'si yoktur yine, gerekli boot araçları 1. dvd içerisinde bulabilirsiniz en gerekli olanları koydum.

**Not olarak; Dvd setindeki Windows 7, 8.1, 10 işletim sistemleri ve WPI program arşivi aynen Flash diskler içerisinde de yer almaktadır.
Dvd seti içeriğini anlattıktan sonra 32 Gb flash disk içeriği ve 64 Gb flash disk extra içerikleri anlatılacaktır.

5 DVD içeriği ile  ilgili ayrıntılara geçelim;

1. DVD
Perfect Windows DVD
Bu dvd içeriğinde Perfect Windows XP sürümleri birçok kurulum seçeneği ile bulunmaktadır.
(Önceki sürümle aynıdır esasında, bunda bir değişiklik yapmadım boot menü haricinde. XP sürümleri 2015'ten kalma.)
Boot menüde birçok araç ve mini sistem bulunur, eski toolkit (araçlar) dvd'si gibi kullanılabilir.

DVD boot - ana menü;

DVD boot - program ve araçlar menüsü;

DVD boot - diğer seçenekler menüsü;

Windows ortamında çalışan (startcd.exe ile) menüsü;

2. DVD
-Windows 7 - Tüm Sürümler (32 bit ve 64 bit tüm sürümleri bulunur.)
(Starter, Home Basic, Home Premium, Professional, Ultimate, Enterprise, Professional VL.)
-2016 Eylül'e kadar olan güncellemeler entegrelidir. (Eylül dahil)
Kurulum sonrası onlarca güncelleme indirme, kurulma süresi ile uğraşmazsınız. Direkt entegre olduğu için ilk kurulum süresini de uzatmaz. 2016 Eylül sonrası çıkacak olan güncellemeler için elbet güncelleme yapabilirsiniz, güncelleme sıkıntısı yoktur.
*Güncellemeler Microsoft Dsim ile direkt entegredir, kurulum süresini uzatmaz, boyutu şişirmez.
-Kurulum sonunda aktivasyon dahildir. (seçmelidir, HAYIR diyerek kendi orjinal lisansınızı kullanabilirsiniz.)
-UEFI desteklidir. 
-32 bit + 64 bit dual Windows 8.1 boot dosyaları kullanılmıştır, sistem %100 Windows 7'dir. Bu sayede daha iyi boot ve Esd sıkıştırması kullanılabilmiştir.
-Sisteme Esd sıkıştırması uygulanmıştır, Dvd'de ve Flash diskte az yer kaplar. Dezavantajı ise kurulum sırasında yavaş işlemcili bilgisayarlarda kurumunu 1-2 dk uzatabilir.
-Windows DART dahildir.   (Diagnostics and Recovery Toolset - Tanılama ve Kurtarma Araç Seti)
-Windows 10'a yükseltme bildirimi ve kendi kendine indirmesi saçmalığı devredışı bırakılmıştır.

3. DVD
-Windows 8.1 - Pro VL sürümleri. (32 ve 64 bit)
-Sadece Pro sürümleri vardır. VL (Volume Licence) sürümü aktivasyonu sorunsuzdur.
-Windows 8.1 Update 3 üzerine 2016 Eylül'e kadar olan güncellemeler entegrelidir. (Eylül dahil)
-Aktivasyon dahildir. (Kms ile Pro VL aktivasyonu)
-UEFI desteklidir.
-Windows DART dahildir. (Diagnostics and Recovery Toolset - Tanılama ve Kurtarma Araç Seti)
-Microsoft .Net Framework 3.5 aktifleştirilmiş, Microsoft .Net Framework 4.6.2 eklenmiştir.
-Windows 10'a yükseltme bildirimi ve indirmesi devredışı bırakılmıştır.
-Esd sıkıştırma ile dvd'de (ve flash diskte) az yer kaplar. (Not: Yavaş işlemcili sistemlerde kurulum 1-2 dk uzayabilir..)

4.DVD
-Windows 10 - Tüm Sürümler (32 ve 64 bit)
(Pro, Home, Education, Enterprise, Enterprise LTSB, Home Single Language)
-Windows 10 yeni sürümü Redstone 1 (Kısaca Windows 10.1 diyelim) kullanılmış olup Eylül 2016'ya kadar olan güncellemeler entegre edilmiştir. (Eylül dahil)
-Aktivasyon dahildir. (seçmeli, HAYIR diyerek kendi lisansınızı kullanabilirsiniz.)
*Öneri; Kendi lisansınızı kullanmak için aldığınız bilgisayar Windows 10 yüklü geldiyse genellikle Home Single Language sürümünü seçerek kurmanız gerekir, sonradan Windows 10'a ücretsiz yükseltme yaptıysanız Home sürümünü seçerek kurmanız gerekir.
-UEFI desteklidir.
-Windows DART dahildir. (Diagnostics and Recovery Toolset - Tanılama ve Kurtarma Araç Seti)
Microsoft .Net Framework 3.5 ve DirectPlay aktifleştirilmiştir.
-Esd sıkıştırma ile dvd'de (ve flash diskte) az yer kaplar. (Not: Yavaş işlemcili sistemlerde kurulum 1-2 dk uzatabilir..)

5.DVD
-WPI (Windows Post Installation) - 200 kadar otomatik kurulum program arşividir. 
-Bu sürümde WPI arayüzünün Windows 10 uyumluluğunu artırmak için birkaç ayar yaptım.
-Listeden istediğiniz programları seçerek hepsini birden otomatik olarak (tam sürüm) uğraşmadan kurulum yapabileceğiniz bir arayüzdür.
*Her seferinde kurduğunuz programlar varsa kolayca birkaç ayar ile (txt var açıklama dosyası olarak) her açılışta istediğiniz programların seçili gelmesini sağlayabilirsiniz. Her seferinde seçmekten kurtarır, teknik servisler için önemli olabilir diye belirttim. Ayrıca katılımsız kurulum programları kendiniz güncelleyebilirsiniz, yine içindeki txt açıklama dosyasında anlatımını yapmıştım.
-Kategoriler halinde ve A'dan Z'ye kolay anlaşılır bir menüdür. Programların üzerine geldiğinizde açılan bilgi balonu ile kısa açıklamasını görebilirsiniz.
**Özellikle sık kullanılan programları her hafta güncelliyorum. Aşağıda göreceğiniz listeden daha yeni güncel olacaktır aldığınız zaman.

Programların listesi;

Devamı;

Devamı;

32 & 64 GB Flash Disk içeriği;
-32 gb flash disk ile 64 gb flash disk arasında içerik olarak fazla fark yoktur. Sadece 64 Gb bellekte bazı ekstralar vardır, bunun haricinde birebir aynıdır.
-İleride 32 gb bellek seçeneğini iptal edip sadece 64 sunabilirim şimdiden belirteyim, 32 yetmemeye başladı bazı içerikler için.
 ***64 Gb modelde olup da 32 Gb modelde olmayan içerikler şunlardır;  (Geriye kalan her şey aynıdır.)
     * Office 2007, 2010, 2016 sürümleri sadece 64 Gb'a özeldir. (32 gb modelde sadece Wpi içerisindeki Office  2002 ve 2003 vardır.)
       -Not; Office sürümlerinin ayrıntılı içerikleri aşağıda yazılacaktır.
     * Linux İşletim Sistemi içerikleri sadece 64 Gb modelde vardır.
     * Acronis True Image 2017 (v20) sadece 64 Gb modelde vardır.
       (32 Gb sahipleri merak etmeyin, 2016 v19 sürümü vardır Acronis AIO içerisinde.)
     * Driver (sürücü) kurulumu içerisindeki  Printer (yazıcı) sürücüleri 32 Gb modelde yoktur, sığmadı.
        * Aynı şekilde 32 gb içerisinde AMD Radeon FirePro serisi için grafik sürücüleri de koymadım ancak bu pek önemli değil, Server ve iş istasyonlarında kullanılan özel grafik kartlarıdır kimsenin evinde kullandığı normal kartlar değildir.

64 Gb flash diskin boot ana menüsü; (Tek farkı Linux sürümleri menüsü)

32 Gb flash diskin boot ana menüsü;

64 Gb flash diskin boot program & araçlar menüsü; (Tek farkı Acronis True Image 2017 olması.)

32 Gb flash diskin boot program & araçlar menüsü;

64 Gb flash diskin Linux Sürümleri menüsü; (Linux işletim sistemleri güncellendi ve sayısı artırıldı)

32 & 64 gb disklerin boot seçenekler menüsü; (aynı)

32 & 64 gb disklerin boot Windows kurulumları menüsü; (aynı)

Driver (sürücü) Kurulumu;
Yeni Snappy arayüzü ile temiz ve reklamsız; daha hızlı ve anlaşılır şekilde tek tıkla tüm sürücüleri kurabilirsiniz.
Sürücü paketleri günceldir, internet bağlantısı gerekmez. Binlerce eski ve yeni donanımları tanır, içeriği çok geniştir.
*Driver paketlerinin yeni sürümleri çıktıkça programın güncelleme özelliği vardır.

şimdilik bu kadar. Bazı ayrıntılar daha sonra sunuma eklenecek......

« Son Düzenleme: Haziran 07, 2017, 11:00:36 ÖÖ Gönderen: baris7seven »

egos

• Newbie
  • *
Önceki flash diski hangi adrese göndereceğiz. Saygılar

baris7seven

• Administrator
  • Newbie
Önceki flash diski hangi adrese göndereceğiz. Saygılar
E-postanızı aldım, gerekli bilgileri gönderdim.
Teşekkürler.

kul4747

• Newbie
  • *
Ynt [32&64 Gb]
« Yanıtla #3 : Ekim 14, 2016, 11:07:09 ÖÖ »
size e mail attım.32 gb flahs var 64 ile değiştirmek istiyordum birde kargo bildgilerini yollarsan göndereceğim

baris7seven

• Administrator
  • Newbie
Ynt: Ynt [32&64 Gb]
« Yanıtla #4 : Ekim 14, 2016, 07:07:15 ÖS »
size e mail attım.32 gb flahs var 64 ile değiştirmek istiyordum birde kargo bildgilerini yollarsan göndereceğim
Gerekli bilgiler e-mail ile gönderildi teşekkürler.

sthinger

• Newbie
  • *
merhaba barış kardeş.nasıl görüşebiliriz tel yazarmısın

baris7seven

• Administrator
  • Newbie
merhaba barış kardeş.nasıl görüşebiliriz tel yazarmısın
Başta belirttiğim gibi gerekli bilgiler için e-mail göndererek iletişime geçebilirsiniz. Herhangi bir forumda telefon hatta e-mail paylaşmanızı önermem. Bu bilgileri tarayan bot'lar var sonra benim gibi gereksiz spam mesajlara maruz kalabilir gelen kutunuz.

s.nezir

• Newbie
  • *
ben dvd setinden almak istiyorumda bu snappy driver programı, programlar dvd sinin içindemi bulunuyor? birde uefi destekli olunca dvd iptal edebilyormuyuz uefi yi lazım olursa diye?

baris7seven

• Administrator
  • Newbie
Gerek dvd, gerek flash disk Uefi desteklidir. Uefi destekli olmayan bilgisayarlarda zaten çalışacaktır, amaç Uefi ile de çalışabilmesini sağlamak.

Driver ise sadece 32 & 64 gb flash disklerde var. (paketler ile birlikte 11 gb'dan fazla yer gerekiyor.)

KORGENERAL

• Newbie
  • *
mailden dönüş sağladım cevap verebilir misiniz acaba ?

baris7seven

• Administrator
  • Newbie
mailden dönüş sağladım cevap verebilir misiniz acaba ?
Tüm maillere cevap veriyorum ancak sizin profilinizdeki mail adresi ise ordan herhangi bir mail gelmemiş? İletişime geçtim mail geldiyse dönüş yapabilirsiniz.

a.ates_02

• Newbie
  • *
mrb barış bey bende bu setten almak istiyorum iletişime geçebilirmisiniz

yukselertekin

• Newbie
  • *
Merhaba barıs bende iletişim bilgisi istiyorum set için

yukselertekin

• Newbie
  • *
Barış cevap YÖK nerdesin

baris7seven

• Administrator
  • Newbie
Barış cevap YÖK nerdesin

Tüm e-postalar cevaplanıyor. Daha önce iletişime geçtiğiniz mail adresinizden bir ileti gelmemişti.
Alışveriş için yeri değil ancak buraya da belirteyim dedim görmediyseniz.
Bir aydır satış yapmıyorum zaten birkaç güne yeni sürüm çıkacağı için. Hazırlıklar bitti testlere başladım. Bekleyiniz, iyi günler.