Gönderen Konu: Perfect Windows DVD Seti 2016 ve Flash Disk 2016 (32gb ve 64 gb)  (Okunma sayısı 5741 defa)

baris7seven

• Administrator
  • Newbie
İletişim için baris7seven@hotmail.com üzerinden eposta atınız her zamanki gibi.
Yorumları da takip edeceğim ancak foruma mecbur kalmadıkça sadece alakalı şeyleri yazalım. Geri kalan her şey için email.

(Windows XP geçen yılki sürümle aynı kaldığı için 2015 olarak bıraktım ismini. Sonraki sürümlerde güncellerim belki..)

v.2016 sürümler hazırdır.
Tüm ekran görüntüleri için galeriye tıklayın;  http://imgur.com/a/JMbTR

DVD'lerin ve Flash disklerin (32 gb, 64 gb) fiyatlarını, içeriklerini ve bilmeniz gerekenleri önce kısaca, ardından tek tek ayrıntılandırarak yazacağım, mutlaka okuyun. 
  Çalışmanın içeriği ile ev kullanıcısından teknik servislere kadar; bütün kurulum, ayar, analiz, tamir, kurtarma vb işlemlerini çok daha kolay, bazen otomatik olarak yapmanızı, hepsi bir arada menüler ile pratik bir şekilde uğraşmadan ve zamandan kazanarak keyifli bir şekilde yapmanızı sağlar. Farklı sistemleri de (PE portable sistemler, Linux sistemler...) kolayca deneyimlemenizi sağlayarak yeni olanaklar sunar.

DVD seti içeriği kısaca;   (Tüm sistemler Nisan 2016'ya kadar güncel şekilde hazırlanmıştır.)
1. Perfect Windows DVD 2016 (XP sürümleri ve Boot menüde çeşitli araçlar toplandı.)
2. Windows 7 Tüm sürümler (32 ve 64 bit)
3. Windows 8.1 update 3 Pro VL Sürümleri (32 ve 64 bit)
4. Windows 10 Tüm sürümler (32 ve 64  bit)
5. WPI 2016 (Menülü, Otomatik kurulum program arşivi. İçeriği aşağıda ekran görüntüleri ile..)

DVD seti artık 5 dvd'den oluşmaktadır, yukarıda belirtildiği gibi. (Tek tek ayrıntıları daha aşağıda yazmaktadır. Burada kısaca geçtim.)

**Driver dvd'si yoktur artık boyutu ne kadar uğraşsam da düşmüyor artık. Driver kurulum içeriği artık sadece flash disklerde olacaktır. Offline interenet bağlantısız driver kurulumu için bu tabii. Aynı aracın Online internet bağlantısı ile çalışanı dvd'ler içerisinde olacaktır. Offline olarak kullanmak isteyenler şurdan torrent ile hızlıca indirebilir; http://download.drp.su/DriverPack-Offline.torrent
Ben de bunu kullanıyorum. Gereksiz konulan extra yazılımları Software klasöründen silip birkaç küçük ayar yaptım sadece. Size de silmenizi öneririm. ISO dosyasını indirince içeriğini herhangi bir yere, herhangi bir klasöre çıkartarak kullanabilirsiniz.

**Dvd seti içerisinde  Toolkit dvd'si de yoktur artık. Teknik servisler bile çok kullanmıyor artık bunu. En çok kullanılan araçları 1. dvd içerisine boot menüsüne koydum, eksiklik hissetmezsiniz.

Flash diskleri ise 32 gb ve 64 gb olarak iki versiyon hazırladım. (Ayrıntıları daha aşağıda yazmaktadır. Burada kısaca geçiyorum.)

Önceki sürüme göre birçok yenilik ve değişim var dvd ve flash disk için. İnceleyince göreceksiniz.
Flash diskler  ile ilgili en büyük değişimler şunlar;
*UEFI desteği vardır. (NTFS olduğu halde sorunsuz) Uefi destekli bilgisayarlara artık sorunsuzca 64 bit sistem kurulumlarınızı yapabileceksiniz.
*Artık Windows 7, 8.1 ve 10 kurulumlarını direkt yapabilirsiniz. Farklı klasörlerden çalışmaktadır, eskisi gibi kendinizin klasör değişim ayarını vs yapmanıza gerek kalmadı.
*WPI ve Driver içerikleri tamdır.
*Windows XP kurulumu artık flash disk içerisinde yoktur. Tüm XP kurulumları artık sadece 1. dvd içerisindedir.

32 gb ile 64 gb Flash diskin sadece iki farkı var;  (Geri kalan içerikleri birebir aynıdır.)
***1. Office 2003'den sonraki sürümler yani 2007, 2010, 2013, 2016 sürümleri sadece 64 Gb Flash diskte mevcuttur.
***2. Linux sürümleri sadece 64 Gb Flash diskte mevcuttur.

Fiyatlandırma ve Satış;
Fiyatlar ve şartlar eski sürümler ile aynıdır, bir artış yok yine.
Flash disk alanlara yanında dvd seti de gönderilecektir. Dvd seti almasam ne olur gibi şeyler sormayın, hediyedir. Nadiren de olsa işiniz düşebilir, hayat kurtarır.

*DVD seti; 45 TL
*32 gb Flash disk ve dvd seti; 135 TL
*64 gb Flash disk ve dvd seti; 165 TL

"Daha önce flash disk satın almış olanlar" listemde olanlar için fiyatlar;
Benden almış olduğunuz Flash diski geri gönderiyorsunuz. (başka flash disk değil!)

*Ben o flash diski yeni sürüm olarak hazırlıyorum ve yeni dvd seti ile birlikte adresinize geri gönderiyorum; 45 TL

Flash diski geri  göndermekle, kargo ile uğraşmak istemiyorsanız veya elinizdeni bozdu/kaybettiyseniz yeni flash diske hazırlayabilirim. Elinizdeki flash disk de iser durur ister formatlayıp başka işleriniz için kullanırsınız. Bu durumda yeni flash diske hazırlarım, flash disk maliyeti de eklenir ve fiyatlar 45 TL yerine;
*32 gb isterseniz 40 TL eklenir 85 TL
*64 gb isterseniz 65 TL eklenir 110 TL

NOT:
Dvd medyası olarak Sony DVD-R kullanılmaktadır.
Flash disk olarak ise 2 model kullanıyorum 32 ve 64 gb modellerini.
1. Sandisk Ultra Flair USB 3.0 Metal
2. Sandisk Ultra Dual USB 3.0

*İkisi de hızlı (benzer hızlara sahip) usb 3.0 destekli, küçük boyutlarda ve geriye dönük uyumluluk ile 2.0 da destekli elbette.
-Ultra Flair modelinin avantajı metal kasalı olması.
-Ultra Dual modelinin avantajı ise hem usb hem micro usb ile çift çıkışlı olması. Bu sayede örneğin sadece Micro usb girişi olan Windows uyumlu intel tabletlere Windows kurulumları rahatça yapılabilir. Micro usb ihtiyacınız varsa özellikle belirtin. Hangisini tercih ettiğini belirtmeyenlere hangisi elimde varsa ona hazırlanıp gönderilir.

Flash disk ve DVD içeriği ile ilgili ayrıntılar:

Flash diskler;

64 gb sürümün 32gb'tan tek farkı şu;
+Boot menüde çeşitli Linux Sürümleri var ekstra olarak.
+Office 2003 sonrası tüm Office sürümleri de vardır. Yani Office 2007, 2010, 2013, 2016 sürümleri.
64gb sürümde size kullanabileceğiniz 9-10 Gb kadar alan kalıyor. 32 gb ise neredeyse tamamı doludur 1 Gb'dan az alan kalmaktadır.

Flash Disklerin içerikleri;
Güncel Windows işletim sistemleri;
*Windows 7
*Windows 8.1
*Windows 10
(Güncelleme entegreli, sade sürümlerdir, ayrıntılar için dvd açıklama kısmına bakınız, aynı sürümlerdir.)
*Program ve Araçlar (Boot menüde birçok faydalı program ve mini sistemler.)
*Linux Sürümleri (Sadece 64 gb modelde.)
Windows Ortamında ise;
*WPI 2016 (200 kadar otomatik kurulum programDvd içeriği ile aynı.)
*Driver 2016 (10 gb boyutunda, offline olarak tüm sürücüleri tanımlayıp kurabilirsiniz. Windows XP, 7, 8, 10)
*Office  2007, 2010, 2013 (Project-Visio), 2016 sürümleri. (Sadece 64 gb modelde)
+DOSYALAR klasöründe çeşitli küçük yardımcı şeyler...

Ekran görüntüleri verelim;

Windows Kur Menüsü;

Program ve Araçlar menüsü;

Seçenekler menüsü;

Linux sürümleri (64 gb)

Driver Kurulum menüsü;
(NOT: Internet bağlantısı olmadan çalışır. Internet bağlantısı ile çalışan sadece 2 mb boyutundaki versiyonu da vardır, dvd içinde de.)

5 DVD içeriği ile  ilgili ayrıntılar;

1. DVD
Perfect Windows DVD 2016
Bu dvd içeriğinde Perfect Windows XP sürümleri birçok kurulum seçeneği ile bulunmaktadır.
(XP önceki sürümle büyük oranda aynıdır, değişiklik pek yok.)
Boot menüde birçok araç ve mini sistem bulunur, eski toolkit (araçlar) dvd'si gibi kullanılabilir.
(Aşağıda en sonda ekran görüntülerini veriyorum.)

2. DVD
Windows 7 - Tüm Sürümler (32 bit ve 64 bit tüm sürümleri bulunur.)
(Starter, Home Basic, Home Premium, Professional, Ultimate, Enterprise, Professional VL.)
2016 Nisan başına kadar olan güncellemeler entegrelidir.
Aktivasyon dahildir. (seçmeli)
UEFI desteklidir.
Windows DART dahildir.   (Diagnostics and Recovery Toolset - Tanılama ve Kurtarma Araç Seti)
Windows 10'a yükseltme bildirimi ve indirmesi devredışı bırakılmıştır.
Windows 8 boot dosyaları kullanılmıştır. Esd ve usb 3.0 gibi destekleri vardır o yüzden, işletim sistemleri tamamen 7'dir merak etmeyin.
Esd sıkıştırma ile dvd'de (ve flash diskte) az yer kaplar. (Not: Yavaş işlemcili sistemlerde kurulum 2-3 dk uzar..)

3. DVD
Windows 8.1 - Pro VL sürümleri. (32 ve 64 bit)
Windows 8.1 Update 3 üzerine 2016 Mart başına kadar olan güncellemeler entegrelidir.
Aktivasyon dahildir. (seçmeli)
UEFI desteklidir.
Windows DART dahildir. (Diagnostics and Recovery Toolset - Tanılama ve Kurtarma Araç Seti)
Microsoft .Net Framework 3.5 aktif, .Net Framework 4.6.1 dahildir.
Windows 10'a yükseltme bildirimi ve indirmesi devredışı bırakılmıştır.
Esd sıkıştırma ile dvd'de (ve flash diskte) az yer kaplar. (Not: Yavaş işlemcili sistemlerde kurulum 2-3 dk uzar..)

4.DVD
Windows 10 - Tüm Sürümler (32 ve 64 bit)
(Pro, Pro VL, Home, Education, Enterprise, Enterprise VL, Home Single Language)
Windows 10 (th2) üzerine 2016 Nisan başına kadar olan güncellemeler entegrelidir.
Aktivasyon dahildir.
UEFI desteklidir.
Windows DART dahildir. (Diagnostics and Recovery Toolset - Tanılama ve Kurtarma Araç Seti)
Microsoft .Net Framework 3.5 ve DirectPlay aktif.

5.DVD
WPI - 200 kadar otomatik kurulum program arşividir.
Listeden istediğiniz programları seçerek hepsini birden otomatik olarak (tam sürüm) kurulum yapabilirsiniz.
*Her seferinde kurduğunuz programlar varsa kolayca birkaç ayar ile (txt var açıklama dosyası olarak) her açılışta istediğiniz programların seçili gelmesini sağlayabilirsiniz. Her seferinde seçmekten kurtarır, teknik servisler için önemli olabilir diye belirttim.

1. DVD ile ilgili ekran görüntüleri;

« Son Düzenleme: Eylül 22, 2016, 10:47:58 ÖÖ Gönderen: baris7seven »

abdullah_51401

• Newbie
  • *
Ynt: Perfect Windows DVD Seti v.2016 ve Flash Disk v.2016 (32gb ve 64 gb)
« Yanıtla #1 : Nisan 13, 2016, 09:54:11 ÖÖ »
Merhaba Barış Bey ben 32 GB flash bellek almıştım. Bu flash belleği adresinize gönderip güncelleme yaptırmak istiyorum. 45,00 TL ücreti ne şekilde ve flash belleği hangi adrese göndermem gerekiyor. İyi çalışmalar  tel: **** (admin tarafından silindi)
« Son Düzenleme: Nisan 13, 2016, 11:51:49 ÖÖ Gönderen: baris7seven »

baris7seven

• Administrator
  • Newbie
« Yanıtla #2 : Nisan 13, 2016, 11:53:46 ÖÖ »
Merhaba Barış Bey ben 32 GB flash bellek almıştım. Bu flash belleği adresinize gönderip güncelleme yaptırmak istiyorum. 45,00 TL ücreti ne şekilde ve flash belleği hangi adrese göndermem gerekiyor. İyi çalışmalar  tel: **** (admin tarafından silindi)

Abdullah bey telefon numarası gibi bilgilerinizi internette paylaşmanızı önermem, spama maruz kalabilirsiniz. Numaranızı sildim. Email atabilirdiniz. İletişime geçeceğim.

MATRIXXX

• Newbie
  • *
« Yanıtla #3 : Nisan 21, 2016, 05:36:19 ÖS »
Barış Bey,

sadece 4 ve 5 numaralı dvd almak istesem ilgilenir misiniz?

baris7seven

• Administrator
  • Newbie
« Yanıtla #4 : Nisan 22, 2016, 11:34:17 ÖÖ »
Barış Bey,

sadece 4 ve 5 numaralı dvd almak istesem ilgilenir misiniz?

Yukarda yazılan tüm opsiyonlar bellidir, e-mail ile yazalım bunları.

s.nezir

• Newbie
  • *
« Yanıtla #5 : Nisan 25, 2016, 06:22:19 ÖÖ »
Dvd Setini nasıl alabilirim yardım edermisiniz?

recepavci

• Newbie
  • *
« Yanıtla #6 : Nisan 25, 2016, 01:40:24 ÖS »
Benim DVD 2016 set ve 64gb Flash bellek bugün geldi her zaman ki gibi kusursuz teşekkürler Barış abim emeğine sağlık ...

baris7seven

• Administrator
  • Newbie
« Yanıtla #7 : Nisan 25, 2016, 02:00:09 ÖS »
Dvd Setini nasıl alabilirim yardım edermisiniz?

En başta yazdığım e-mail adresim üzerinden iletişime geçebilirsiniz gerekli bilgiler için.
E-mail gönderdim size, gelen kutunuza bakın ordan cevaplayarak iletişime geçebilirsiniz.
« Son Düzenleme: Nisan 25, 2016, 02:03:47 ÖS Gönderen: baris7seven »

baris7seven

• Administrator
  • Newbie
« Yanıtla #8 : Nisan 25, 2016, 02:01:15 ÖS »
Benim DVD 2016 set ve 64gb Flash bellek bugün geldi her zaman ki gibi kusursuz teşekkürler Barış abim emeğine sağlık ...

Güle güle kullanın, 2016 sürümden daha fazla verim alacak ve uzun vadede de memnun olacaksınız umarım.

DevilKing

• Newbie
  • *
« Yanıtla #9 : Mayıs 16, 2016, 04:51:11 ÖS »
hocam resimler yokki ?

baris7seven

• Administrator
  • Newbie
« Yanıtla #10 : Mayıs 17, 2016, 12:30:34 ÖÖ »
hocam resimler yokki ?
Var. Imgur sitesine upload ettiğim için görünmüyor olabilir. Hiç alakasız şekilde engelleniyor sanırım site. DNS değişikliği yaparsanız görünecektir.

ismailcolak

• Newbie
  • *
« Yanıtla #11 : Haziran 20, 2016, 02:01:01 ÖS »
barış bey bana dvd seti lazım ödemeyi nasıl pamamız gerekiyor