Gönderen Konu: Perfect XP Format CD 2014  (Okunma sayısı 41861 defa)

baris7seven

• Administrator
  • Newbie
Perfect XP Format CD 2014
« : Haziran 12, 2014, 09:42:32 ÖS »

Yeniden merhaba. Uzun süredir Cd formatında sürüm yayınlamıyordum. Gelen istekler üzerine birkaç gün vakit ayırarak kullanışlı bir Cd sürüm hazırladım. Yine severek kullanacağınızı umuyorum. İndirme linkleri aşağıdadır. 1 güne kadar ekran görüntüleri ve açıklamaları ekleyeceğim. Sağlıcakla.

Şimdilik kısa notlar:
Windows XP Sp3 Professional kullanılmıştır.
2014 Mayıs ayına kadar çıkan güncellemeler ve Media Player 11, Internet Explorer entegre edilmiştir.
Bazı dil destek dosyaları, elle kurulum&yükseltme ve windows arama asistanı dışında bir bileşen silinmemiştir.
Tam 16 farklı kurulum seçeneği vardır. (aşama aşama, karışık değildir.)
Sata destekli sürümlerde geniş ve güncel sata/raid driver paketi entegre edilmiştir.
Driver destekli sürümlerde ise sadece şu güncel sürücü paketleri vardır; LAN, WLAN, Sata, Chipset(Anakart)..
Program olarak; DirectX 9c güncellemesi, Winrar 5.10, Microsoft Visual C Redist 2005-2008-2010, Vista Drive Icon, Usb Disk Security bulunur.
Ayrıca birçok farklı XP teması kurulur.
Program ve Driver kurulum ekranlarından (60 saniye içerisinde) dilerseniz istemediklerinizi iptal edebiliyorsunuz kurulumda.
.................................... Ayrıntılı olarak devamı gelecek .................................

700 mb ISO dosyasını Cd / Dvd'ye yazdırarak kullanabilirsiniz.

part1:
Download CD_2014.part1.rar from mirrorcreator.com

part2:
Download CD_2014.part2.rar from mirrorcreator.com
« Son Düzenleme: Haziran 12, 2014, 09:47:37 ÖS Gönderen: baris7seven »

agorgulu

• Newbie
  • *
Ynt: Perfect XP Format CD 2014
« Yanıtla #1 : Haziran 13, 2014, 12:50:57 ÖÖ »
Heleki Şükür 1 yıldır format atmak için bekliyordum Teşekkürler, (Windows virüs proğramını kurmak istediğimde orijinallik testinden geçemedi uyarısı aldım çözüm var mı acaba.)
« Son Düzenleme: Haziran 14, 2014, 07:31:37 ÖS Gönderen: agorgulu »

remixer42

• Newbie
  • *
« Yanıtla #2 : Haziran 20, 2014, 09:45:37 ÖÖ »
merhaba dün gece indirip kurmus oldugum bu cdnin sisteminden yazıyorum su an full driver olanı kurmama rağmen ;

1- Mtp device algılanamıyor

2- herhangi bir programda sıkıntı yok ama viber masaüstünü kuramıyorum

3- nero 7.0 yada 8 i de kuramadım

4- sistem stabil  çalışıyor

5- full driver SP3 olmasına rağmen kapanış açılış vs iconları win 98 gibi resmen görselliiği kötü yani ama takılacak bişey degil belirtmek istedim sadece.

tüm bunlardan ziyade  bu cd içinde  yada başka bir işletim sistemine kurmamı istediğiniz versiyon hangisiyse belirtirseniz sevinirim

sistem bilgilerim :

asus p5 gm cx 1333 mhz anakart

3 gb kingston ram

1 gb 128 bit ati radeon x 1550 ekran kartım

160 gb Hdd

intel core 2 duo 2.4 ghz işlemcim

murti 1613

• Newbie
  • *
« Yanıtla #3 : Haziran 21, 2014, 12:09:51 ÖÖ »
uzun zamandır bekliyordum gercekten senin yapmış oldugun bu işe saygı duyorum ellerine saglık  başarılarının devamını diliyorum emegi gecen herkeze teşekkürler

baris7seven

• Administrator
  • Newbie
« Yanıtla #4 : Haziran 22, 2014, 12:28:47 ÖÖ »
merhaba dün gece indirip kurmus oldugum bu cdnin sisteminden yazıyorum su an full driver olanı kurmama rağmen ;

1- Mtp device algılanamıyor

2- herhangi bir programda sıkıntı yok ama viber masaüstünü kuramıyorum

3- nero 7.0 yada 8 i de kuramadım

4- sistem stabil  çalışıyor

5- full driver SP3 olmasına rağmen kapanış açılış vs iconları win 98 gibi resmen görselliiği kötü yani ama takılacak bişey degil belirtmek istedim sadece.

tüm bunlardan ziyade  bu cd içinde  yada başka bir işletim sistemine kurmamı istediğiniz versiyon hangisiyse belirtirseniz sevinirim

sistem bilgilerim :

asus p5 gm cx 1333 mhz anakart

3 gb kingston ram

1 gb 128 bit ati radeon x 1550 ekran kartım

160 gb Hdd

intel core 2 duo 2.4 ghz işlemcim

Teşekkürler.
Sanalda yeniden kurulum yapıp denerim ancak 1 numaralı sorun hariç diğerlerinin sistemden kaynaklandığını düşünmüyorum.

1- Hfslip ile Media Player 11 entegresinde mtp device sorunu olabiliyor ne yazık ki. Pek kimse kullanmıyor ancak aygıtınızı "mass storage" moduna alıp bağlayabilirsiniz. Mp11 setup indirip kurun aşağıdaki linkten, düzeliyor sanıyorum:
http://www.microsoft.com/tr-tr/download/windows-media-player-details.aspx

2- Viber kurulmaması için bir  sebep yok ancak CD'ye sığması için sildiğim bazı dil dosyalarından kaynaklı olması ihtimali var küçük de olsa. Deneyeceğim.

3- VC redist. sistemle birlikte kuruluyor. Nero da bunlara ihtiyaç duyar ve sistemde yoksa kendisi kurar. Sistemde kurulu olan sürümü görmüyor ve kendisi kurmaya çalışarak çakışma yapıyor olabilir. Bunları kaldırın. Ayrıca elinizdeki nero kurulumunun normalde Xp'de sorunsuz olduğundan emin olun.

4- tabi.

5- Full Driver ve Sp3 olmasının görsellikle bir alakası yoktur, çıktığı gün neyse bildiğimiz Xp görünümü, 98 ikonlarını koymadım:) Görsellik isterseniz Görsel sürüm olarak kurunuz. Beğenmezseniz klasik/normal Xp kurun, piyasadaki görselleştirme paket ve programlarından beğendiğinizi kurun dilediğiniz gibi.

raver

• Newbie
  • *
« Yanıtla #5 : Haziran 27, 2014, 10:55:50 ÖÖ »
kullandığınız key kara listede neden geçerli key kullanmadınız acaba bey keyi değiştirdim ancak öyle ulaşabildim updatelere.

mixx88

• Newbie
  • *
« Yanıtla #6 : Temmuz 13, 2014, 11:30:24 ÖÖ »
Uzun zamandır bekliyordum indirip kurucam şimdi.
İyiki varsın Barış :)

kamuran731

• Newbie
  • *
« Yanıtla #7 : Temmuz 26, 2014, 04:51:20 ÖS »
Andorid telefon kullanıyorum Xp de MTP sorunu yaşıyordum. 10-15 gün internette arama yaptım bir sürü dosya ve sürücü indirip yükledim sorunu çözememiştim
Barış seven7 hocamızın verdiği linkten indiridiğim mediaplayer 11 i kurduktan sonra sorun çözüldü. Barış seven7 Hocamızdan Allah razı olsun.

Hocam; iso içerisinde bana göre fazla olan Katılımlı klasörlerini sildikten sonra "BlueLife IsoMake v1.4 - Mkisofs" programı ile iso oluşturmama rağmen boyutu arttı. Siz nasıl bu kadar sıkıştırabildiniz?

Açılışta Explorer penceresi kendiliğinden açılıyor. Bu hatayı çözmek için aşağıdaki reg girdisini kullandım
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"Userinit"="C:\\WINDOWS\\system32\\userinit.exe"

« Son Düzenleme: Temmuz 26, 2014, 11:07:18 ÖS Gönderen: kamuran731 »

kaan_karabey

• Newbie
  • *
« Yanıtla #8 : Ağustos 11, 2014, 01:28:44 ÖS »
daha önceden 4 gb ram vardı bilgisayarda bu işletim sistemini kurunca 1 gb görünmeye başladı bunun nedeni 64 bit olmaması mı???

Legend-Tr

• Newbie
  • *
« Yanıtla #9 : Ağustos 24, 2014, 02:10:29 ÖÖ »
rar boyutu 700 mb ama rardan çıkarınca 8gb oluyor bunu cdye nasıl yazdıracaz

ahmetulas26

• Newbie
  • *
« Yanıtla #10 : Ağustos 27, 2014, 02:08:38 ÖS »
bu xp yi usb ile kurma imkanı yok herhalde hiçbir program iso yu xp iso su olarak tanımıyor modlanmış iso lar desteklenmiyor filan diyor eula.txt dosyası filan yok dedi illa cd dvd mi bulmam lazım eğer aralarında çok fark yoksa elimde perfect xp 2011v2 var onu kuracağım

senol66

• Newbie
  • *
« Yanıtla #11 : Eylül 04, 2014, 09:00:55 ÖS »
SLM BEN KURAMADIM DVDYE CEKTİM BİRAZ GEC BASLIYOR EKRAN SONRA ORDAN XP GEREKKENLERİ YAPTIM TIKLIYORUM TM BİR TUSA BASINIZ EKRANI CIKACAKKEN PC RESET ATIYOR Bİ SORE SONRA AYNI EKRANA GECİYORE YARDIM SORUN NEDEN ACABEE ACİL LÜTFEN DESTEK :(

hakaisou

• Newbie
  • *
« Yanıtla #12 : Ekim 10, 2014, 08:07:24 ÖS »
Üstad çok teşekkürler.Usb üzerinden kurulum gerçekleştirdim.Ayar dosyasına tıkladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlattım.kullanıcı adı ve parola istiyor.güvenli modda administrator hesabına giriş yapmayı denedim o da parolar soruyor.Yardımcı olurmusun?

furkanrabia58

• Newbie
  • *
« Yanıtla #13 : Ekim 15, 2014, 08:35:27 ÖS »
Üstad çok teşekkürler.Usb üzerinden kurulum gerçekleştirdim.Ayar dosyasına tıkladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlattım.kullanıcı adı ve parola istiyor.güvenli modda administrator hesabına giriş yapmayı denedim o da parolar soruyor.Yardımcı olurmusun?
Kardes hallettın mı bu sorunu

net44

• Newbie
  • *
« Yanıtla #14 : Ekim 29, 2014, 12:50:05 ÖÖ »
Arkadaşlar lütfen uzak durun içinde yaklaşık 25 adet trojen ve zararlı virüs  bulunuyor lisanslı bitdefender ile tarattım haberiniz olsun.