General Category > (Yeni Sürüm) V.2023 Perfect Windows Flash Disk - Sipariş Bölümü

Perfect Flash Disk V.2023

(1/12) > >>

baris7seven:
 Satın almak için iletişim adresim her zamanki gibi: baris7seven@hotmail.com
 Yeni versiyon hazırdır.
Birkaç aydır bitti bitecek, bekleyenlerden özür dilerim. Yeni grub2 boot altyapısına geçiş, kapsamlı güncellemeler, sorunsuz ve tam bir Windows XP eklemeyi başarmanın vakit alması ve Windows 11 eklenmesi, eski ve yeni sistemlerde testi beklediğimden uzun sürdü. Çalışmayı hazırlamak yüzlerce saat.. Siz sipariş verdiğinizde flash diskinizi hazırlamak yaklaşık 4 saat. Genellikle aynı içerisinde hazır edip adresinize gönderiyorum. İlk 1-2 hafta siparişler yoğun olabiliyor, bu durumda maksimum süre 2 gündür.

Flash disk olarak artık sadece 128gb olarak hazırlanacaktır. (128gb olduğu halde Driver kurulum paketi sadece Online. Offline için +34gb daha yer gerekiyor.)
İçerik bu kapasiteye bile zor sığdı, 64gb imkansız hale geldi.

Fiyatlar yaklaşık 2 yıl önceki son versiyona göre %90-95 civarında bir artış ile olabildiğince uygun tuttum. Aynı dönemdeki enflasyon farkı Merkez Bankası Enflasyon Hesaplayıcı sayfasında (TUİK verilerine göre) %131'dir.
( https://herkesicin.tcmb.gov.tr/wps/wcm/connect/ekonomi/hie/icerik/enflasyon+hesaplayici )
Lütfen pazarlık teklif edip vakit harcamayalım, yeterince uygun tuttum. 1,5 senede %200'e yakın zam yapan dişçimle veya motor & şanzıman ustam ile de ben pazarlık edemedim, herkes için zor.
Kargo her zaman olduğu gibi alıcıya aittir, indirimli kargo ile göndermeye çalışacağım.

*Yeni 128gb flash disk alacaklar için: 590 TL

Daha önce flash disk almış olanlar için:
Yeni 128gb flash disk isteyenlere: 440 TL   (sizde kalacak olan eski flash diski tutabilir veya tavsiyem formatlayıp kendi ihtiyaçlarınız vb için kullanabilirsiniz.)
Daha önce benden satın aldığı 128gb flash diskini bana geri gönderip güncellenmesini isteyenler için: 160 TL

Elimdeki flash disk modelleri "okuma" hızı yüksek hepsi usb 3.0 destekli ve güvenilir ve nispeten uygun 128gb modellerdir. İsteğinizi belirtebilirsiniz uymaya çalışırım ancak elimde o an hangisi varsa onu kullanabilirim de bilgi verilir. Aşağıdaki 4 farklı -benzer hızlarda- model: (Daha üst düzey, özel veya daha pahalı bir model isteğiniz olursa alır ona hazırlarım ancak fiyat farkını yansıtırım.)

Sandisk ultra dual 3.0, Kingston Datatraveler Exodia, Kingston Datatraveler Exodia M, Kingston Datatraveler G3.
NOT: Daha üst seviyedeki (daha küçük boyutlu, daha hızlı, daha sağlam....) flash disk modelleri isterseniz veya 256gb boyutunda daha zengin içerikle ve boş alan da kalacak flash disklerden isterseniz fiyat farkı karşılığında talep edebilirsiniz.. Bunlar 128gb veya 256 gb boyutlarda Sandisk Dual Drive Go 128gb & 256gb, metal kasalı Sandisk Ultra Luxe 128gb & 256gb modelleridir. Dileyen daha da üst seviye modelleri talep edebilir ancak gerek görmüyorum kurulum hızlarında çok fark oluşmuyor bu seviyeden sonra.

Grub2 sayesindeki eski(BIOS) ve yeni (UEFI) sistemlerde aynı tip boot menüsü ile daha sorunsuz ve geniş destek sağlanmıştır.
 XP'den Windows 11'e kadar tüm sistemler orijinal haliyle güncellemeler entegre edilerek eklenmiştir. Birçok kullanışlı Linux işletim sistemi, Pc için Android işletim sistemi, XP Portable sistemi, zengin program içerikli WinPE (Alanındaki en iyi çalışma olan Strelec sürümü 8 & 10), sayamayacağım kadar çok araçlar (yedekleme, veri kurtarma, onarma...) boot menüdedir. Otomatik kurulum programlar ise hem WPI menü içerisinde, yine tek tıkla otomatik kurulum büyük, daha çok profosyonellere hitap eden programlar ise ayrı bir klasördedir. Programlar "tam sürüm"dür ve gerekli olanların ince ayarları da yapılmış olarak otomatik olarak kurulmaktadır, sizi birçok zahmetten kurtarır ve zaman kazandırır.
 Office 2016'dan 2021'e kadar olan tüm sürümler de yine otomatik kurulum olarak özel klasöründedir. Windows ve Office sürümlerini ister sınırsız lisanslı olarak kullanabilir, isterseniz kendi lisanslarınızı girerek kullanabilirsiniz.

En önemlisi bu çalışma ile biraz kurcalayarak basit şekilde kendinize göre ekleme & çıkarma, güncelleme işlemlerini kendiniz de yapabileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. İleride daha güncel sürüm programlarınızı değiştirebilir veya silebilir, ekleyebilir, kendi ISO formatındaki işletim sistemlerinizi de gösterebilir ve kurabilirsiniz.

Boot ana menü;

Windows XP, 7, 8, 10, 11 kurulum menüsü:
(Bu menü sisteme göre seçenekler değişkenlik gösterir. Örneğin güncel UEFI bir laptopta sadece 64 bit desteği vardır, bu durumda 32 bit sürümler bu menüde görünmez, XP de görünmez.)

Yedekleme ve Geri Yükleme araçları:

WinPE - Strelec sürümü taşınabilir portable windows sürümleri.
Alanında en kapsamlı sürümdür, içerisinde onlarca kategoride yüzlerce full program mevcuttur. Disk kurtarma, yedekleme, windows açılış şifre kurtarıcı, ağ araçları.... Aklınıza gelebilecek hemen her ihtiyaç mevcut.

Ayrıca devamında DOS'tan çalışan çok işlevsel programlar vardır. Örneğin HDD regenerator bozuk sektöre sahip harddiskleri ayağa kaldırmada hala daha iyisi yoktur, bulunması zordur.

En işlevsel, kolay kullanımlı ve tanınmış Linux işletim sistemleri. Direkt kurulmadan portable olarak çalıştırabilir veya dilerseniz bilgisayara kurulumunu da yapaibilirsiniz.
Yerli Linux dağıtımımız Pardus da oldukça iyi durumda, Xfce sürümü özellikle eski sistemlerde bile çok hızlı.

Acronis programları bir arada. İleri seviye kullanıcılar için Smart Deploy araçları da meccuttur.

Android x86 ekibinin direkt X86 PC mimarisinde çalışacak şekilde optimize ettiği en son sürümü buradan deneyebilirsiniz.

Disk Araçları. Acronis'in en son sürümü buradadır. Alanındaki en kapsamlı araçlardan diyebileceğim Gparted da burada.

Flash Diski Windows ortamında takınca bize klasörler içerisinde kaybolmadan eşlik edecek bir menü var, ana dizindeki STARTCD.EXE ile bu menü açılır.
Bu menüde gerekli açıklamalar ve tıklayınca ilgili klasöre götürecek kısayollar atanmıştır.

Driver kurulum menüsü;
Önemli NOT: Büyük boyut sorunundan dolayı sadece WLAN, LAN, USB3 sürücüleri offline hazır olarak vardır.  Diğer sürücüler yoktur, sadece onlie olarak indirir. Tüm sürücülerin hazırda olmasını istiyorsanız "256gb" flash bellek alabilirisiniz.   Veya başka bir yolunuz da var; Tüm sürücülerin internetsiz offline olarak kurulması için 34 gb ekstra alan gerekmektedir, menüden onaylayarak indirilmesini sağlayabilirsiniz. Öncelikle flash disk içerisindeki Driver_2023 klasörünü başka bir yere kopyala yapıştır yapıp (içerisinde en az 34gb boş yer olacak bir hdd, flash vs...) driver paketlerini indir'i tıklayabilirsiniz.

WPI otomatik kurulum programlar: ( Bu listedeki özellikle sık kullanılan programları hemen her hafta güncel sürümleri ile değiştirmekteyim.)
Kurmak istediklerinizin önüne işaret koyun ve kur komutu ile hepsi sırayla otomatik olarak kurulacaktır. Tam sürüm ve ince ayarlı olarak, siz uğraşmadan!
Bu menüyü dilediğiniz gibi değiştirebilrisiniz, WPI_2023 klasöründe anlatımını koydum. Örneğin her zaman her bilgisayara kurduğunuz programlar varsa bunların açılışta direkt işaretli olarak gelmesi gibi.. Veya yeni programlar eklemek, güncel sürümleri çıktığında yenileri ile değiştirmek vb....

Devamı;

Büyük Programlar klasörü: (Netcad 5.2 hariç hepsi "otomatik" tek tıkla kurulumdur.)

Büyük programlar 2;
(Bu profesyonel programlar ciddi anlamda büyük ve "sadece 256gb" flash disk alırsanız sığacak olanlardır, 128gb içerisinde mevcut değildir. Çoğu otomatik kurulum)

Office kurulumlar klasörü. Güncellemeler entegre olan Office 2016, 2019, 2021 istediğiniz sürümü kurabilrisiniz.
Ayrıca;
Excel'e kullanışlı özellikler katmak isterseniz KuTools eklentisi de buradadır.
İleride kendi güncelleme entegreli office kurulum paketlerinizi oluşturmak isterseniz C2R 7.6.0 aracı da buradadır.
Office Tools Plus aracı da dileyen ileri seviye kullanıcılar için birçok seçenek sunar.

+Dosyalar klasörü:
BU klasörde sık sık ihtiyaç duyulabilecek başta aktivasyon olmak üzere birçok kullanışlı araç vardır, yaptıkları işler isimlerinden anlaşılıyordur sanırım.

+Donanım klasöründe ise sık sık ihtiyaç olabilecek donanımları görmek, izlemek, test etmek, ölçmek için popüler programlar bulunmaktadır.

ÖNEMLİ NOTLAR:
+Usb_Koruma_Programı klasöründen ise tek tıkla "yazma korumasını aç" diyerek korumaya alabilirsiniz. Bu durumda "koruma yok" adındaki oluşturulacak klasör hariç diğer tüm dosyalar kilitlenecektir. Böylece virüs bulaşma riskini tamamen olmasa da büyük oranda ortadan kaldırabilirsiniz. Dilediğiniz zaman aynı yerden "yazma korumasını kapat" diyerek normale dönebilirsiniz. Önemli NOT: Office 2016-2019-2021 kuracaksanız korumayı kapatmanız gerekir. Kurulumda flash disk içerisinde geçiçi olarak küçük bir config dosyası oluşturur, yazma koruması açık olursa bu geçiçi dosyayı oluşturamaz ve kurulum yapamaz.

UAC Kapatmak (User Account Control - Kullanıcı Hesap Kontrolü)
Sürekli evet-hayır olarak onaylamamızı isteyen ekranı Windows 7'den beri bilirsiniz. Bunu dileyen (benim gibi) kapatıp rahat edebilir. İstemeyen de WPI program kurulumu önceki kapatmalıdır, daha sonra yeniden açabilir.
Otomatik kurulumların bazılarını engelleyen bir yapısı vardır UAC'nin.
Kpatmak için menü: (Başlat'a UAC yazın direkt ilgili menü çıkar)

Gerçek zamanlı koruma kapatmak. (windows virüs güvenliğidir, diğer antivirüs programlarına pek gerek kalmadı artık, ancak var ise onları da benzer şekilde geçiçi olarak kapatınız.)
Yukarıda anlattığım UAC ile benzer sebepten. Bazı kurulumlar ve crack dosyaları virüs olarak görülüp engellenebiliyor, silinebiliyor. Tüm crack içeren programlar kendi sistemime kurulmuş ve "process lasso" gibi araçlarla davranış kayıtları incelenip herhangi bir zararlı içermediğinden emin olunmuştur. Kimseyi riske atmam, bu konuda bilgi sahibi olmayanlar lütfen soru sormayınız. Sözde antivirüsler ile tarattığınızda doğal olarak şüpheli olarak işaretlenen 10-20 kadar dosya görebilirsiniz, yanlış alarmdır!
Kurulum bittikten sonra dileyen geri açabilir tabi. Kapatmak için menü;

recepavci:
Harika bir seri olmuş uzun zamandır bekliyordum. Hemen iletişim sağlayıp satın alma talebinde bulunacağım. Emeğinize sağlık Barış bey teşekkürler...

soner71:
barış bey selam,

daha önceki sürümlerden almıştım, elinize sağlık bu da güzel olmuş. ben bir şey rica edeceğim, abbyfine reader diye bir program var, bununla ilgili bir çalışma yapmayı düşünüyormusunuz. Teşekkürler

baris7seven:

--- Alıntı yapılan: soner71 - Mart 29, 2023, 09:11:25 ÖÖ ---barış bey selam,

daha önceki sürümlerden almıştım, elinize sağlık bu da güzel olmuş. ben bir şey rica edeceğim, abbyfine reader diye bir program var, bununla ilgili bir çalışma yapmayı düşünüyormusunuz. Teşekkürler

--- Alıntı sonu ---
Merhabalar. Abbyy Fine Reader 15 Pro sürümü eklenmiştir. (Büyük programlar klasöründe. Ekran görüntüleri yenilenecektir.)

Wng3476:
Emeğinize sağlık Barış Bey. Yoğun olmanıza sevindim. Dünyanın bin türlü hali var :)

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git